Monday, 31 October 2016

Halloween 2016 // Tim Burton's Corpse Bride // Your ghost outfit

Music for the post:


Nigdy nie rozmawiałam z Wami o tym, ale w końcu muszę. W każdym poście pokazuję, jak można się ubierać stylowo w codziennym życiu. A co będzie póżniej? Jak będzie wyglądał Twój outfit, kiedy zostaniesz duchem, przecież to już na zawsze! Bez paniki! Największa amatorka smutnych bajek i horrorów przygotowała dla Ciebie kilka porad.
Uwaga! Czarny humor :D


We've never discussed the subject before, but finally we have to. In all of my posts I show you how to dress in your everyday life. But what is going to be "after"? What will your ghost outfit look like, considering the fact it is for ever? Don't panic! The biggest fan of horrors and sad fairytails is here to give you some tips! 
Warning! Gallows humor ahead :D 

 

Idealne Jeansy 

Można nawet nie idealne, a te, które Ci się podobają. Będąc duchem będziesz bardziej szczupła, a to znaczy, że jeansy będą leżeć coraz lepiej ;) 
Zobacz, jaką Emily ma talię!

Perfect Jeans

Or maybe even not perfect, but just the ones you like most. Being dead means becoming skinnier and skinnier every day, so your jeans are going to look better and better on you ;)
Just look - Emily has such a tiny waist! Push-up 

Chyba już rozumiesz, o co chodzi? Duży biust, niestety, nie jest częścią szkieletu, więc szybko przyjdzie ten moment, kiedy trzeba będzie kombinować ;)

 Push-up

Every woman knows, what I want to say. Our boobs are not made of bones, so the moment when you have to create some optical illusions will come pretty soon.  Szpilki

Duchy są lekkie jak piórko. Nawet lżejsze. To znaczy, że nigdy nie czują zmięczenia po dniu w szpilkach. To bardzo dobra nowość! 

 Hills 

Ghosts are light like feathers. Even lighter :) So they don't feel tired of wearing high hills. What a good news! 


 Zapomnij o stylu Boho

Jeżeli wierzyć filmom, Twój pozagrobowy outfit powoli zacznie się niszczyć i wyglądać jak łachmany. Styl boho teraz jest w trendzie, ale te wszystkie frędzle - to już łachmany. Żeby z tym nie przesadzić, lepiej unikać tego stylu.

 No Boho

According to the movies, after death your outfit slowly turnes into rags. Boho style is trendy now, but let's be honest - all that finge looks like rags from the start, in the other life it's going to be too much. 


 Kolory

Jako duch najczęściej będziesz aktywna nocą, więc w ciemnych ubraniach nie będzie Cię widać. Do tego zrezygnuj z mocnych barw - mocny czerwony będzie źle wyglądać w połączeniu ze śmiertelną bladością. Postaw na pastelowe odcienie, albo na klasyczny biały ubior zjawy.

 Colors

As a ghost you'll be active mostly during the night, so it would be hard to see you in dark clothes. Plus, you should definately throw away all the bright colors - you won't look good in deep red considering your deathly pallor. Choose pastel shades or the ghost-classic white colour. 


 Klasyka
"Trendowe" rzeczy nie pasują do tego, żyby spędzić w nich wieczność. Przecież nie chcesz przez wieczność wyglądać jak ofiara mody? Albo żeby ktoś przy spotkaniu z Tobą, zamiast się bać, mówił "To na pewno zjawa z początku XXI wieku, moja prababcia miała te brzydkie buty w 2016". Do tego, Uggi nawet przy życiu nikomu nie dodają klasy. Postaw na klasyczną elegancję i będziesz miała ponadczasowy styl. 

 Classic style
Trendy stuff is not made for eternity. Do you want to look like an fashion victim ghost?  No one wants to hear remarks like "this ghost must be from the begging of 21st century, my great grandma had these ugly shoes back in 2016". Moreover Uggs don't make you look better even if you're still alive. Be loyal to the classic elegance and create an eternal style. 


Oversize to nie dla duchów

Nie polecam. Wyobraź sobie, jak szkielet w ciuchach, które jeszcze przy życiu były na 3 rozmiary za duże. Ludzie, których spotkasz, muszą być przestraszeni, nie rozśmieszeni.

 Oversize is not for ghosts

Won't recommend. Imagine a skeleton wearing clothes which were oversized even when it had some flesh. People you haunt must be dying from horror, not from laughter.  


 Korona

Czy znasz jakąś przyczynę, żeby nie nosić korony w pozagrobowym życiu? Ja też nie. Korona jest dodatkiem uniwersalnym, jest aktualna wszędzie. 

 Crown

Do you know any reasons not to wear a crown in your after-life? Me neither. Crown is a thing you can use in any world and any life.   Biżuteria

Nie bardzo lubię pokazywać pierścionki, bo uważam, że moje palce wyglądają jak parówki. Ale to tymczasowy problem :) Kiedyś będą się efektownie prezentować na moich białych cieniutkich palcach ;)

Jewelry

I hate my fingers because they look like sausages and no rings can change it. But this is a temporary problem. Once, diamond rings will look perfect on my white thin fingers ;) 
 Moda po tej stronie

W pozagrobowym świecie nowe rodzaje ubrań i dodatków będą dla Ciebie dostępne. Koniecznie musisz z tego skorzystać! Na przykład, uroczy robaczek, którego miała Emily z filmu  "Gnijąca panna młoda".

 Other world fashion

In the other world new fashion opportunities will be available to you and it would be stupid not to take this advantage. For example, new accessories - a charming green worm in your head. 

    


W tym roku wybrałam dla siebie Emily z filmu "Gnijąca panna młoda" Tima Burtona. Uwielbiam wszystkie postacie z jego filmów, ale to na pewno musiała być Emily. Kiedyś, nie wiem dlaczego, zamówiłam na Aliexpress błękitną perukę i przez pół roku nie mogłam wymyślić, co teraz z tym robić, dopiero na Halloween znalazłam odpowiedź. 


This year I chose Emily of Tim Burton's Corpse Bride. I adore all the characters of his movies, but this had to be Emily. Once, no idea why, I ordered a blue wig from Aliexpress. After half a year of total misunderstanding of what should I do with it, I got an answer right before the Halloween :)   
   


Dziękuję mojej kochanej Ani za pomoc z makijażem i zdjęciami <3

My thanks for my beloved Ann for her help with makeup and pictures <3


Backstage - Photostudio "Verso", Kaliningrad
Photographer: Anna Kasakovich


 
A jak by wyglądał Twój pozagrobowy outfit? 
What would be your ghost outfit? 

14 comments:

 1. Wow. Jakbym Cię zobaczyła, przestraszyłabym się. Świetnie wyglądasz!

  ReplyDelete
 2. Rewelacyjnie to wygląda :) Ja niestety zostałam w domu :)

  ReplyDelete
 3. Nie poznałam, świetna przemiana :D Nigdy nie widziałam lepszego stroju Hallowenowego, a wpis pełny humoru, który mi się podoba :D
  Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
 4. Super zdjęcia i przebranie :)

  ReplyDelete
 5. Świetna stylizacja! :) Uwielbiam filmy Burtona :)

  ReplyDelete
 6. Jako Gnijąca Panna Młoda wyglądasz prześwietnie :)
  A te rady... mega :)

  ReplyDelete
 7. Fajnie wyszło :) w sumie w takim makijażu bardzo przypominasz bohaterkę bajki :)

  ReplyDelete
 8. Super post :D Świetny pomysł na przebranie halloweenowe :)
  http://magdelblog.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Wyglądasz fenomenalnie! Uwielbiam poczucie hoorrroru :)
  Pozdrawiam serdecznie, Ola

  ReplyDelete
 10. OMG, jak z horroru - profesjonalnie zrobione!

  ReplyDelete
 11. Genialny strój. Żałuję, że sama nie miałam możliwości nigdzie się wybrać i przebrać się.... bo mimo wszystko pomysłów było miliardy ;)

  ReplyDelete
 12. Uwielbiam Burtona. Uwielbiam jego postacie. Także bardzo miło mi się zrobiło gdy zobaczyłam "ożywioną" wersję Gnijącej :3 Też się już kiedyś bawiłam (tylko makeupowo) w odtworzenie tejże postaci :)

  ReplyDelete
 13. WoW! Nawet jako duch/trup wyglądasz super xD Haha super outfit i świetna dawka humoru :)

  ReplyDelete

Thank you for every comment you leave
Dziękuję za każdy komentarz